09.10.2020r.

Wywiadu lubelskim rozgłośniom radiowym; Eska Lublin, Nowe Radio Lublin i Polskie Radio Lublin udzielił Dziekan Wydziału Transportu i Informatyki WSEI dr inż. Robert Pietrzyk. Tematyką „Noc Innowacji”:

Więcej na eska.pl…

Więcej na facebook’u…

Dziekan Wydziału Transportu i Informatyki WSEI dr inż. Robert Pietrzyk w poranku TVP3 Lublin opowiadał o tym, jakie atrakcje czekają na odwiedzających naszą Uczelnię podczas „Nocy Innowacji”:

Materiał zaczyna się od 1h 10min: https://lublin.tvp.pl/42790638/poranek-miedzy-wisla-i-bugiem

07.10.2020r.

O Festiwalu Cyfryzacji i „Nocy Innowacji” w której uczestniczyła Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie napisali:

Więcej informacji w tokfm…

Więcej informacji w kurierze lubelskim…

25.09.2020r.

Dr Mariusz Paździor, Prorektor ds. kształcenia i spraw studenckich, mówi o 20leciu Uczelni, o ofercie edukacyjnej  w Programie „To nas dotyczy” w TVP3 Lublin

Więcej informacji w TVP3 Lublin…

15.09.2020r.

O przekazaniu przyłbic do chełmskich przedszkoli i szkół, przeczytacie na stronie głównej miasta:

Więcej informacji na chelm.pl…

29.07.2020r.

Materiał na temat wręczenia Certyfikatów „Szkoła Innowacji” w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji opublikował Dziennik Wschodni

Więcej informacji w Dziennik Wschodni…

27.07.2020r.

Psycholog Dr Marcin Stencel gościł w porannym programie TVP3 Lublin

Więcej informacji w TVP Lublin…

02.07.2020r.

WSEI w Lublinie kształci nowoczesnego absolwenta- zapraszamy do artykułu o naszej Uczelni w Gazecie Wyborczej i Kronice Tygodnia.

Więcej informacji na Wybrocza.pl…
Więcej informacji na kronikatygodnia.pl…

26.06.2020r.

Nasz wykładowca dr Monika Baryła-Matejczuk w porannym programie „Między Wisłą i Bugiem” w TVP3 Lublin opowiadała o swoich badaniach naukowych dotyczących osób wysoko wrażliwych. Wideo od 55min.

Materiał filmowy w TVP Lublin…

21.06.2020r.

O tym, jak może wyglądać nauka w Nowym Roku Akademickim przeczytacie w artykule Dziennika Wschodniego:

Więcej informacji w Dzienniku Wschodnim…

26.05.2020r.

Dwa lata temu zostały wprowadzone przepisy RODO. Jak sprawdzają się wprowadzone przepisy, jak wygląda ochrona danych osobowych w czasie epidemii koronawirusa? M.in. na te pytania w Polskim Radiu Lublin odpowiedział nasz wykładowca dr Łukasz Wojciechowski.

Więcej informacji w Radio Lublin…

21.02.2020r.

W Dzień Otwarty Wydziału Nauk o Człowieku odwiedziło nas Polskie Radio Lublin. Zapraszamy do wysłuchania materiałów przygotowanych z okazji Dnia Otwartego i wizyty specjalnego gościa – Wynalazcy z Doliny Krzemowej, Pana Janusza Liberkowskiego.

Więcej z wydarzenia w Radio Lublin…

Relacja radiowa z wydarzenia w Radio Lublin…

21.01.2020r.

W Dzień Otwarty Wydziału Transportu i Informatyki odwiedziło nas ponad 250 uczniów z różnych miejscowości z całego województwa. Odwiedziły nas również lubelskie media, zobaczcie ich relacje:

Więcej o wydarzeniu w Radio Lublin…

Więcej o wydarzeniu w TVP Lublin…

Informacja o wydarzeniu w Kurierze Lubelskim…

21.01.2020r.

W programie Telewizji Lublin pt. „Między Wisłą i Bugiem” Kanclerz WSEI Pani Teresa Bogacka opowiadała m.in. o przebiegu tegorocznego Jubileuszu 20 lat istnienia naszej Uczelni.

Materiał z TVP Lublin:
https://lublin.tvp.pl/46281916/21-stycznia-2020

16.01.2020r.

Zbliża się VIII edycja konkursu organizowanego przez naszą Uczelnię pt. „Szkoła innowacji” O tegorocznej edycji w TVP3 Lublin opowiadała Kanclerz WSEI Pani Teresa Bogacka.

Materiał w „Panoramie Lubelskiej”:
https://lublin.tvp.pl/46231200/lider-innowacji-poszukiwany

Program publicystyczny „To nas dotyczy”:
https://lublin.tvp.pl/46230524/16-stycznia-2020-cz2

19.12.2019r.

Na łamach “Monitora Biznesu” w Rzeczpospolitej ukazała się publikacja o Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie. W rozmowie z Kanclerz WSEI Panią Teresą Bogacką przeczytać możemy m.in. o nagrodzie Symbol Nowoczesnego Kształcenia 2019, którą Uczelnia niedawno otrzymała, 20leciu WSEI, a także o planach na najbliższą przyszłość.

Link do artykułu:
https://monitorrynkowy.pl/2019/12/19/lublin-stolica-innowacji/

05.12.2019r.

,,Wpływ Spółdzielni Uczniowskich i Szkolnych Kas Oszczędnościowych na rozwój edukacji spółdzielczej wśród młodzieży” m.in. o tym dyskutowano podczas tegorocznego „Kongresu Ruchu Spółdzielców”, który odbył się 5 grudnia w Naszej Uczelni. Zapraszamy do obejrzenia materiałów przygotowanych przez lubelskie media:

Wicej informacji na TVP Lublin…

Wicej informacji w Radio Centrum…

Wicej informacji w Radio Lublin…

04.12.2019r.

4 grudnia w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji odbyło się pierwsze spotkanie “Forum Uniwersytetów III Wieku Lubelszczyzny”. Oto, co na ten temat przygotowali Nasi patroni medialni:

Relacja z wydarzenia na TVP Lublin…

Więcej informacji w Radio Lublin…

07.10.2019r.

Studenci Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie rozpoczęli rok akademicki

Relację z wydarzenia nagrała TVP Lublin…

07.09.2019r.

Konferencja prasowa Kanclerz Teresy Bogackiej i Wicepremiera Jarosława Gowina

W sobotę 7 września na Placu Litewskim odbyła się konferencja prasowa z udziałem Wicepremiera, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Pana Jarosława Gowina. Tematem konferencji było „Wsparcie rozwoju współpracy pomiędzy przedsiębiorcami a sektorem nauki i szkołami wyższymi w procesie wdrażania i tworzenia innowacji”. Pan Premier przedstawił to, co do tej pory udało się zrealizować, oraz plan następnych działań, mających na celu dalsze usprawnienie współpracy nauki i biznesu, a także po raz kolejny udzielił poparcia Pani Kanclerz Teresie Bogackiej, która startuje w wyborach do Sejmu RP z 11 miejsca na liście Zjednoczonej Prawicy.

– Pani kanclerz jest wybitnym menedżerem (…), reprezentuje obszar, który jest szczególnie ważny dla Lublina – obszar edukacji i szkolnictwa wyższego. Stworzyła znakomitą niepubliczną uczelnię, która świetnie współpracuje z lubelskimi i ogólnopolskimi firmami. Będzie w Sejmie z jednej strony reprezentantem świata przedsiębiorców, a z drugiej strony – akademickiego Lublina – powiedział m.in. Minister Gowin.

Po konferencji odbyło się spotkanie z lubelskimi przedsiębiorcami, którzy przedstawili Wicepremierowi Jarosławowi Gowinowi swoje spostrzeżenia dotyczące współpracy nauki z biznesem. Media o konferencji:

Relacja z wydarzenia w TVP Lublin…

Więcej informacji na WNP.PL…

29.08.2019r.

Edukacja akademicka – rozmowa Pani Kanclerz Teresy Bogackiej w TVP 3 w programie “To nas dotyczy”

Więcej informacji i relacja wideo w TVP 3…

27.08.2019r.

Wicepremier Jaroslaw Gowin w Lubelskiem – TVP3 Lublin – Telewizja Polska S.A

Więcej informacji w TVP 3…

Minister Jaroslaw Gowin w Lublinie. Poparl kanclerz WSEI Terese Bogacka w wyborach do parlamentu

Więcej informacji w Kurierze Lubelskim…

08.08.2019r.

W najnowszym wydaniu magazynu „Quality” Kanclerz WSEI Teresa Bogacka udzieliła obszernego wywiadu na temat Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie. W rozmowie z dziennikarzem Kanclerz Teresa Bogacka mówi o tym, że jej głównym celem jest wykształcenie nowoczesnego absolwenta i wyposażenie go w niezbędne narzędzia, wiedzę i umiejętności praktyczne dostosowane do rosnących wymagań pracodawców, dzięki czemu studenci szybko znajdą dobrze płatną pracę w zawodzie. W wywiadzie znalazło się również kilka ciekawostek dotyczących np. nowości w ofercie dydaktycznej Uczelni. Zapraszamy do lektury.

Quality – magazyn

29.05.2019r.

Dziennikarze z Lubelskiej.tv towarzyszyli z kamerą naszym studentom z ponad 20 krajów świata podczas odbierania ich wymarzonego dyplomu magistra ekonomii. Zapraszamy do obejrzenia materiału z Graduacji:

Więcej informacji na lubelska.tv…

29.05.2019r.

Dwa materiały na temat seminarium naukowego „Cyberbezpieczeństwo jako element bezpieczeństwa państwa i ochrony prywatności obywateli” zorganizowanego przez wydział „Administracji i Nauk Społecznych” pojawiły się w „Panoramie” w TVP Lublin. Zapraszamy do oglądania:

Relacja z wydarzenia na TVP Lublin…
Relacja z wydarzenia na TVP Lublin…

22.05.2019r.

Zdjęcia i reportaże na temat Gali wręczenia Certyfikatów „Szkoła Innowacji” w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji przygotowały redakcje TVP Lublin, Kuriera Lubelskiego i Dziennika Wschodniego:

Więcej informacji w Kurierze Lubelskim…
Więcej informacji w Dzienniku Lubelskim…
Relacja z wydarzenia na TVP Lublin…

06.05.2019r.

Kanclerz WSEI mgr Teresa Bogacka w rozmowie z dziennikarzami Gazety Wyborczej zwraca uwagę na trzy najważniejsze projekty, które w ostatnim czasie wdrożyła Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Jednym z nich są studia dualne w WSEI. Pełny artykuł pod linkiem:

Więcej informacji na wyborcza.pl…

29.04.2019r.

W wywiadzie dla Monitora Biznesu „Rzeczpospolitej” Kanclerz WSEI mgr Teresa Bogacka odpowiada na pytania dotyczące m.in. nowości w ofercie edukacyjnej WSEI, realizacji projektów unijnych i planów na przyszłość. Zapraszamy do lektury.

Więcej informacji na monitorrynkowy.pl

09.04.2019r.

O konferencji „Komunikacja oraz jej alternatywy w zachowaniach społecznych osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu”, która odbędzie się 11 kwietnia na WSEI opowiadał w mediach nasz wykładowca dr Katarzyna Patyk- Wieczorek:

Więcej informacji na TVP Lublin…
Więcej informacji w Radio Lublin…
Więcej informacji na lublin.gosc.pl…

27.03.2019r.

O tegorocznych nowościach w ofercie edukacyjnej Naszej Uczelni przeczytać można w artykułach Gazety Wyborczej, Kuriera Lubelskiego i portalu Lubelski.pl:

Więcej informacje na portalu Lubelskie.pl…
Więcej informacji w Gazecie Wyborczej…
Więcej informacji w Kurierze Lubelskim…

30.01.2019r.

Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej oficjalnie otwarte! O jego powstaniu, możliwościach i kształceniu Pielęgniarek i Pielęgniarzy w naszej Uczelni informowały wczoraj wszystkie lubelskie media:

Więcej informacji w TVP Lublin…
Więcej informacji w TVP Lublin…
Więcej informacji w Kurierze Lubelskim…
Więcej informacji w Dzienniku Wschodnim…
Więcej informacji w Radio Lublin…
Więcej informacji w Radio ESKA…
Więcej informacji w Radio Centrum…

21.01.2019r.

Z okazji Dnia Babci i Dziadka nasi wykładowcy komentują w mediach relacje współczesnych dziadków z wnukami. Przeczytajcie i posłuchajcie, co na ten temat powiedziała Pani psycholog, dr Małgorzata Artymiak i Pan dr Wiesław Poleszak

Więcej informacji w Radiu Free…

Więcej informacji w Kurierze Lubelskim…

16.01.2019r.

Konferencja „Przyszłość kształcenia zawodowego” odbiła się szerokim echem w lubelskich mediach. Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania relacji TVP Lublin i Polskiego Radia Lublin, a także zobaczenia programu „To nas dotyczy” z 16 stycznia, w którego drugiej części o Uczelni i wnioskach z konferencji mówił dr Michał Jarmuł, prof. WSEI, Prorektor ds. dydaktyki, jakości kształcenia i spraw studenckich.

Materiał z konferencji na TVP Lublin…
Drugi materiał z konferencji na TVP Lublin…
Informacje na Radio Lublin…

11.01.2019r.

Oficjalnie rozpoczęła się siódma edycja konkursu „Szkoła innowacji” organizowanego przez Wyższą Szkołę Ekonomii i Innowacji w Lublinie, w którym nagrodzone zostają najlepsze szkoły średnie naszego województwa. Podczas pierwszego posiedzenia kapituły naszą Uczelnię odwiedzili reporterzy TVP Lublin:

Materiał na lublin.tvp.pl…

10.01.2019r.

WSEI od kilku miesięcy realizuje duży projekt o nazwie „Uniwersytet młodych odkrywców”, który ma na celu m.in. odkrywanie talentów i predyspozycji u dzieci, a także pomoc rodzicom w rozpoznawaniu ich w swoich pociechach. Dlaczego ten projekt jest tak ważny, jakie są jego cele i oczekiwane rezultaty w audycji radiowej Polskiego Radia Lublin i porannym programie TVP Lublin opowiadali ​nasi wykładowcy, psychologowie dr Wiesław Poleszak i dr Grzegorz Kata.

Więcej informacji na stronie TVP… 

Więcej na temat w Radio Lublin… 

20.12.2018r.

Jak kupować żeby nie zwariować? Czy jesteśmy racjonalni podczas zakupów? Co to jest układ nagrody i jak można nami manipulować podczas wyboru produktów? Na te pytania na antenie Radia Freee odpowiedział nasz wykładowca, psycholog społeczny dr Marcin Stencel.

Więcej na temat w Radio Free

22.11.2018r.

„Pionierzy innowacyjnego kształcenia” – taki tytuł ma wywiad z Panią Teresą Bogacką Kanclerz WSEI w najnowszym numerze prestiżowego magazynu „Quality. W wywiadzie przeczytać można m.in. o ofercie dydaktycznej WSEI, współpracy Uczelni z biznesem i realizacji nowatorskich pomysłów dydaktycznych.

Więcej informacji w magazynie Quality…

06.11.2018r.

„Trzeba się rozwijać inteligentnie” – pod tym tytułem kryje się rozmowa z dr Michałem Jarmułem, prof. WSEI. Prorektor udzielił wywiadu z okazji odebrania „Polskiej Nagrody Innowacyjności 2018”, którą WSEI otrzymała za innowacyjność oferty dydaktycznej, efektowną działalność naukowo-badawczą oraz rozwój regionu poprzez przygotowywanie studentów do aktywnego życia zawodowego. Zapraszamy do lektury.

Informacje na stronie forum przedsiębiorczości…

22.10.2018r.

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie podpisała umowę o wzajemnej współpracy z PGE Obrót S.A. Oto, co po podpisaniu porozumienia powiedziała dziennikarzom Kanclerz Uczelni Teresa Bogacka i Prezes PGE Obrót S.A. Dariusz Czuk:

Więcej informacji w Kurierze Lubelskim…

Przejdź do materiału z Polskiego Radia Lublin…

17.10.2018r.

Kongres Spółdzielców w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie w relacji TVP Lublin:

Przejdź do materiału w TVP Lublin…

Materiał Radia Centrum dotyczący Kongresu Spółdzielców:

Przejdź do materiału z Radia Centrum…

12.10.2018 r.

We środę w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie odbyła się Uroczystość Otwierająca Nowy Rok Akademicki. O nowe kierunki rozwoju Uczelni dziennikarze TVP Lublin pytali Rektora dr hab. Mirosława Jarosza, prof. nadzw. WSEI.

Przejdź do materiału w TVP Lublin…

O Inauguracji napisały również gazety lubelskie:

Informacje w Kurierze Lubelskim…

Informacje w Dzienniku Wschodnim…

20.09.2018 r.

19 września w porannym programie TVP Lublin- patrona medialnego konferencji „Transport 2018”  Dziekan Wydziału Transportu i Informatyki dr inż. Robert Pietrzyk w nawiązaniu do konferencji opowiadał o zmianach jakie mogą nas czekać w transporcie drogowym w najbliższych latach. Zapraszamy do sprawdzenia, czy podobne zdanie mają inni eksperci z tej branży w relacji drugiego patrona konferencji- Polskiego Radia Lublin:

Przejdź do materiału w Radiu Lublin…

13.09.2018 r.

Rektor Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie dr hab. Mirosław J. Jarosz, prof. nadzw. WSEI w porannym programie TVP Lublin „Między Wisłą i Bugiem” opowiadał m.in. o współczesnym rynku pracy w kontekście kształcenia przyszłych kadr i o zbliżającej się konferencji na naszej Uczelni dotyczącej tej tematyki.

Rozmowa rozpoczyna się od 42 minuty.

Przejdź do materiału…

Czy dzieci przeżywają szok w związku z nowym rokiem szkolnym? Jak powinni na to reagować rodzice? Te i inne problemy związane z pierwszymi tygodniami nauki omawiał nasz wykładowca, psycholog dr Wiesław Poleszak.

Rozmowa rozpoczyna się od 56 minuty.

Przejdź do materiału…

17.08.2018 r.

„Innowacyjna nie tylko z nazwy” taki tytuł ma wywiad, który ukazał się w Dzienniku Gazecie Prawnej. Udzieliła go Kanclerz Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie Pani Teresa Bogacka. W wywiadzie przeczytacie m.in., o realizowanych już projektach i innych najbliższych planach rozwoju Uczelni.

Więcej informacji o wywiadzie… 

11.06.2018 r.

Czym kierują się w swoim życiu młodzi ludzie? Jakie mają priorytety? Informacje o  konferencji Kuratorium Oświaty w Lublinie i WSEI: „Wartości w świecie młodzieży – młodzież w świecie wartości” w materiałach patronów medialnych wydarzenia:

Więcej informacji…

Więcej informacji w TVP Lublin…

Więcej informacji w Radiu Lublin…

15.05.2018 r.

Zoom na innowacje w kształceniu – Teresa Bogacka Kanclerz WSEI w audycji Biznes w eterze – radio Złote Przeboje

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z Teresą Bogacką –  Kanclerz WSEI

23.04.2018 r.

Reportaż dotyczący Gali “Szkoła Innowacji” przygotowali dziennikarze portalu “lublin24.pl”
Przejdź do informacji…

Zapowiedzi w serwisach informacyjnych i materiał z Gali “Szkoła Innowacji” przygotował patron medialny wydarzenia Polskie Radio Lublin
Przejdź do materiału…

Drugi patron medialny TVP Lublin- oprócz relacji reporterskiej z Gali w „Panoramie Lubelskiej” zaprosił do programu „To nas dotyczy” Rektora Naszej Uczelni dr hab. Mirosława Jarosza, prof. nadzw. WSEI
Przejdź do materiału…

12.04.2018 r.

Dr Katarzyna Patyk- prezes fundacji Allot i nasz wykładowca w porannym programie TVP Lublin „Między Wisłą i Bugiem” opowiadała o konferencji dotyczącej diagnozy zaburzeń ze spektrum autyzmu, która odbywała się 12 kwietnia w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji. Rozmowa z Naszym ekspertem od 22 minuty.
Przejdź do materiału…

Tematyką konferencji zainteresowało się również Polskie Radio Lublin i Radio Freee, które w swoich cogodzinnych serwisach informowały mieszkańców województwa o Naszej konferencji.
Przejdź do materiału…

W wywiadzie dla Młodzieżowego Radia Freee Lublin dr Katarzyna Patyk wymieniła i podkreśliła rolę znakomitych naukowców, którzy dzielili się swoją wiedzą z uczestnikami konferencji.
Przejdź do materiału…

29.03.2018 r.

W „Dzienniku Wschodnim” przeczytać możemy komentarz Rektora WSEI na temat zmian, jakie czekają uczelnie w Polsce.
Przejdź do artykułu…

27.03.2018 r.

„Studia przyszłości w Lublinie” pod tą nazwą kryje się ciekawy artykuł dotyczący najnowszej oferty dydaktycznej Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie. O nowym Monoprofilowym Centrum dla pielęgniarek i planach na najbliższą przyszłość z Panią Teresą Bogacką- Kanclerz WSEI rozmawiała dziennikarka Rzeczpospolitej- Joanna Gulewicz.
Przejdź do artykułu…

15.03.2018 r.

Szerokim echem w województwie odbiła się wiadomość o współpracy WSEI i KUL. O możliwościach utworzenia Centrum Naukowego zapraszamy do gazety Nowy Tydzień Chełmski
Przejdź do materiału…

13.03.2018 r.

Radio Centrum również przygotowało materiał o współpracy WSEI i KUL-u
Przejdź do materiału…

06.03.2018 r.

O Naszej Uczelni, porozumieniu podpisanym z KUL i zmianach w szkolnictwie wyższym w programie „To Nas dotyczy” w TVP Lublin opowiadał Rektor WSEI
Przejdź do materiału filmowego…

Jak wyglądał drugi Dzień Otwarty WSEI i co przygotowaliśmy dla kandydatów w artykule Dziennika Wschodniego
Przejdź do artykułu…

WSEI i KUL łączą siły i podpisują ramową umowę o współpracę! Więcej w materiale Polskiego Radia Lublin.
Przejdź do materiału…

Prezentacja technicznych kierunków kształcenia to cel trzeciej odsłony Dni Otwartych WSEI, na których odwiedziła Nas ekipa TVP Lublin. W materiale poruszono również kwestię ramowej współpracy z KUL.
Przejdź do materiału filmowego…

01.03.2018 r.

Przedstawiciele naszej Uczelni; dr Małgorzata Sitarczyk, dr Zbigniew Orzeł, prof. Agnieszka Weiner i Kamil Frąc- student Psychologii w porannym programie  TVP „Między Wisłą a Bugiem” opowiadali o tym, co czeka na odwiedzających Uczelnię maturzystów w drugim Dniu Otwartym WSEI.
Przejdź do materiału filmowego…

21.02.2018 r.

Portal Hrubieszowski opisał pierwszy Dzień Otwarty WSEI. Kto nas odwiedził i co zobaczył? Zapraszamy do lektury.
Przejdź do artykułu…

15.02.2018 r.

Skąd się bierze miłość i czy można zakochać się od pierwszego wejrzenia? – Na antenie Radia Centrum opowiadał wykładowca Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji, psycholog dr Wiesław Poleszak.
Przejdź do artykułu…