Misją każdego Wolontariatu jest pomoc drugiemu człowiekowi dlatego i my znaleźliśmy kawałek świata, w którym są ludzie potrzebujący uśmiechu, ciepła, zaufania i wsparcia.

Wolontariat Studentów Psychologii Akademii WSEI jest organizacją studencką, która powstała w 2011 roku.

Nasz Wolontariat posiada porozumienie z placówkami, w których wolontariusze służą pomocą podopiecznym i ich opiekunom. Wolontariusze włączają się również w szereg akcji ogólnych takich jak: Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę czy Lubelski Marsz Solidarności Międzypokoleniowej.

Jesteśmy grupą, która organizuje czas wolny dzieciom z Domu Dziecka w Woli Gałęzowskiej.

Przebywają tam dzieci i młodzież w wieku od 6 do 16 lat. Jeździmy do nich w soboty. Pomagamy im w nauce – od wspólnego odrabiania lekcji poprzez różne zajęcia edukacyjne. Poprzez różnego rodzaju wydarzenia prowadzone wspólnie przez naszych wolontariuszy, pokazujemy im świat, który nas fascynuje – nasze pasje, a przez to chcemy pomóc w odkrywaniu ich własnych talentów i budowaniu wiary w siebie. Mamy czas na rozmowę z nimi, pomoc w rozwiązywaniu ich problemów a wspólne aktywności zbliżają nas do siebie.

Jesteśmy grupą wolontariuszy, którzy pracują w szpitalu Neuropsychiatrycznym w Lublinie.

Działamy przy współpracy ze szpitalnym psychologiem i terapeutkami.

Nasza praca charakteryzuje się dużym zaangażowaniem i obecnością przy dzieciach przebywających w szpitalu. Wspieramy pacjentów w organizacji czasu wolnego – poprzez planowanie i prowadzenie gier i warsztatów, rozmowy indywidualne, pomaganie w adaptacji do środowiska szpitalnego. Staramy się neutralizować negatywne zachowania i przyzwyczajenia, poprzez rozmowy, obecność i udzielanie wsparcia. Praca sprawiają nam wiele radości gdyż wiemy, że nasza obecność jest w placówce naprawdę potrzebna.

Placówka zajmuje się pomocą dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie. Podopieczni chodzą do szkół specjalnych na terenie Lublina a w placówce przebywają na zasadzie internatu: nocują, mieszkają, odrabiają lekcje, a niektórzy na weekend jeżdżą do domu. Jako wolontariusze pomagamy dzieciom w godzinach popołudniowych. Wspólnie odrabiamy lekcje, razem spędzamy czas na zabawie czy rozmowie. Organizujemy dzieciom zajęcia w świetlicy i na sali sportowej

Wolontariat jest bezpłatną, dobrowolną działalnością na rzecz społeczeństwa. Za swoją pracę Wolontariusze zyskują coś znacznie cenniejszego niż pieniądze. W rzeczywistości wolontariusz uzyskuje wiele korzyści niematerialnych takich jak: satysfakcję, spełnienie swoich motywacji, doświadczenie oraz przyjaźnie na całe życie.

KONTAKT

Masz chęć niesienia pomocy potrzebującym ?
Jesteś aktywny i zaangażowany?
Chcesz rozwijać swoje umiejętności i zdobywać cenne doświadczenie ?
Wolontariat to idealne miejsce by się spełniać!
Czekamy właśnie na Ciebie ! 

Opiekun wolontariatu: dr Grzegorz Kata

Koordynator wolontariatu:
Kinga Michałowska
michalowska.kin@o2.pl

Facebook: https://www.facebook.com/WolontariatWSEI

Wolontariat Studentów Psychologii Akademii WSEI
Lubelska Akademia WSEI
ul. Projektowa 4, 20-209 Lublin