Akademia WSEI od 2013 roku jest współorganizatorem Lubelskiego Festiwalu Nauki. Festiwal odbywa się w formie projektowej. Wydarzenie stanowi doskonałą okazję do popularyzowania naszej Uczelni, dorobku pracowników, bazy dydaktycznej i nowoczesnego wyposażenia w szerokich kręgach odbiorców.

Lubelski Festiwal Nauki jest przedsięwzięciem promującym i popularyzującym osiągnięcia naukowe i naukowo-techniczne w Lublinie i na Lubelszczyźnie. Festiwal ten zalicza się do największych tego typu wydarzeń w kraju. Lublin nosi zaszczytny tytuł miasta akademickiego. Na ponad 350 tys. mieszkańców posiada bowiem aż 9 uczelni wyższych. Potencjał naukowy miasta, na który składa się ok. 8 tys. pracowników naukowych, 70 tys. studentów, w tym prawie 6 tys. studentów cudzoziemców, mobilizuje do organizowania wydarzeń naukowo-kulturalnych na Lubelszczyźnie o zasięgu regionalnym a nawet ogólnopolskim. Lubelski Festiwal Nauki plasuje się w ścisłej czołówce największych festiwali naukowych w Polsce.

DLA KOGO

 • Przedszkolaków
 • Uczniów szkół podstawowych
 • Uczniów szkół ponadpodstawowych
 • Studentów
 • Osób dorosłych i seniorów
 • Osób niepełnosprawnych
 • Osób indywidualnych

ZAKRES

 • Dorobek naukowy
 • Potencjał
 • Infrastruktura naukowo-dydaktyczna
 • Oferta badawcza
 • Naukowe i pozanaukowe źródła inspiracji
 • Pasje i zainteresowania

WSEI na LFN

XIX Lubelski Festiwal Nauki

XIX Lubelski Festiwal Nauki

Lubelska Akademia WSEI po raz kolejny była współorganizatorem Lubelskiego Festiwalu Nauki odbywającego się w dniach 18-24 września 2023 r. pod hasłem „Nauka dla przyszłości”

 

XVIII Lubelski Festiwal Nauki

XVIII Lubelski Festiwal Nauki

W dniach 10-16 września 2022r. odbyła się kolejna edycja Lubelskiego Festiwalu Nauki pn.„Ogrody Nauki!” Przygotowaliśmy projekty z dziedziny nauk technicznych, medycznych i społecznych.

XVII Lubelski Festiwal Nauki

XVII Lubelski Festiwal Nauki

W dniach 18-24 września 2021r. odbyła się kolejna edycja Lubelskiego Festiwalu Nauki pn.„Nauka bez granic. Enjoy science!” Przygotowaliśmy ponad 50 projektów z dziedziny nauk technicznych, medycznych i społecznych.

XVI Lubelski Festiwal Nauki

XVI Lubelski Festiwal Nauki

W dniach 14-20 września 2019 r.
pod hasłem: NAUKA – TECHNIKA – INNOWACJE”
odbyła się kolejna edycja Lubelskiego Festiwalu Nauki.

XV Lubelski Festiwal Nauki

XV Lubelski Festiwal Nauki

W dniach 15-21 września 2018 r. odbył się XIV Lubelski Festiwal Nauki inspirowany tradycją i nowoczesnością. Przygotowaliśmy  projekty z dziedziny nauk technicznych, medycznych i społecznych.  

XIV Lubelski Festiwal Nauki

XIV Lubelski Festiwal Nauki

W dniach 24-30 września 2017 r. odbył się XIV Lubelski Festiwal Nauki inspirowany tradycją i nowoczesnością. Przygotowaliśmy 52 projekty z dziedziny nauk technicznych, medycznych i społecznych.  

XIII Lubelski Festiwal Nauki

XIII Lubelski Festiwal Nauki

W dniach 17-23 września 2016 r. odbyła się XIII edycja Lubelskiego Festiwalu Nauki pod hasłem: “NAUKA ŹRÓDŁEM INSPIRACJI”. Zaprezentowaliśmy „jasną stronę” nauki i jak nauka zmienia świat na lepszy.

XII Lubelski Festiwal Nauki

XII Lubelski Festiwal Nauki

W dniach 19-25 września 2015 r.
pod hasłem: „NAUKA DROGĄ DO NOBLA”
odbyła się XII edycja Lubelskiego Festiwalu Nauki. Zaprezentowaliśmy 47 projektów, zrealizowane w 68 edycjach.

XI Lubelski Festiwal Nauki

XI Lubelski Festiwal Nauki

W dniach 20 – 26 września 2014 r.
odbył się XI Lubelski Festiwal Nauki pod hasłem: “NAUKA BEZ BARIER”.
Zorganizowano 33 projekty, w których uczestniczyło ponad 700 osób.

X Lubelski Festiwal Nauki

X Lubelski Festiwal Nauki

W dniach 14-20 września 2013 r. w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji po raz pierwszy odbyły się zajęcia w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki i udział ten możemy odnotować jako pełen sukces!