Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie po raz kolejny współorganizowała Lubelski Festiwal Nauki,
który odbył się 14-20 września 2019 r. pod hasłem „NAUKA – TECHNIKA – INNOWACJE”

XVI Lubelski Festiwal Naukowy dobiegł końca.

Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie już  po raz 7 miała możliwość uczestniczenia w tym naukowym przedsięwzięciu. W tym roku hasło przewodnie Festiwalu brzmiało: „NAUKA- TECHNIKA- INNOWACJE”. Temat ten doskonale wpisywał się w strategię Naszej Uczelni i stanowił doskonałą okazję do zaprezentowania dorobku naukowego pracowników WSEI, ich osiągnięć, pasji i zainteresowań.

W ofercie festiwalowej Uczelni znalazły się sprawdzone projekty naukowe, które cieszą się od lat dużym zainteresowaniem np.: „Od węzełka do e-booka”, czy „Wyścig drukarki 3D z obrabiarkami CNC”.

Wpisując się w hasło LFN Nauka-Technika-Innowacja przedstawiliśmy również nowe projekty, które pozwoliły przybliżyć pracę Centrum Symulacji Medycznej czy Laboratoriów nauk technicznych za sprawą projektu „Ile wytrzyma zabawka- próba wytrzymałości konstrukcji zabawek”

W tym roku Uczelnia podjęła również ważną rolę edukacji ekologicznej dzięki taki projektom jak: „Możliwości ładowania pojazdów elektrycznych z odnawialnych źródeł energii” czy „Znaczenie energii we współczesnym świecie. Źródła energii oraz ich wpływ na środowisko”.

Mamy nadzieję, że nasza oferta, ponad 60 projektów naukowych dostarczyły uczestnikom niezapomnianych wrażeń i jednocześnie były źródłem wiedzy oraz szansą na zdobycie nowych doświadczeń a także inspiracją do dalszego zgłębiania tajników Nauki. Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w tegorocznej edycji i do zobaczenia na kolejnym Festiwalu Nauki za rok!