W obliczu wielkiego wyzwania, przed jakim wszyscy stanęliśmy, Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji dołączyła do szerokiej koalicji ludzi, firm i instytucji wspierających walkę z koronawirusem. Potrzeby polskiej służby zdrowia są nieskończone. Lekarze, którzy każdego dnia walczą o zdrowie i życie Polaków, pilnie potrzebują środków do zabezpieczenia personelu.

Dlatego też odpowiadając na apele szpitali o niezbędne wyposażenie ochronne na czas epidemii, Wyższa Szkoła Ekonomii
i Innowacji w Lublinie za pomocą drukarek 3D produkuje przyłbice ochronne dla lekarzy i pielęgniarek. Produkcja w laboratorium odbywa się ze szczególną dbałością o zasady higieny.

Więcej informacji o tym jak WSEI wspiera podmioty lecznicze można przeczytać w dodatku specjalnym dołączonym do Magazynu Quality zatytułowanym  Koronawirus raport (s. 6). Nasza Uczelnia jako jedna z wielu firm udowadnia że wszyscy mogą dołożyć małą cegiełkę do walki z epidemią. Jesteśmy w sytuacji, gdy solidarność i odpowiedzialność społeczna są najważniejsze. Dlatego też czynnie włączamy się w walkę z koronawirusem i stąd wsparcie dla szpitali aby przeciwdziałać skutkom wirusa. W obecnej sytuacji uważamy, że to coś naturalnego i niezmiernie ważnego. To także wyraz naszego szacunku do wszystkich służb walczących z epidemią.

Quality magazyn 8-koronawirus – raport