Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie jako pierwsza Uczelnia Wyższa dołączyła do szkół, które na portalu „zbieramtowszkole” poprzez zbiórkę makulatury i elektrośmieci zbierają pieniądze potrzebne na wybudowanie studni w Czadzie. O wybudowanie takich studni już od wielu lat starają się księża sercanie. Dzięki współpracy portalu zbieram.to i pracowników Uczelni ks. Jacka Łukasiewicza i opiekuna wolontariatu studenckiego dr Grzegorzowi Kacie WSEI aktywnie włączyła się do tej akcji.

Po raz pierwszy Uczelnia przystąpiła do zbierania surowców wtórnych jeszcze w 2017 roku. Łącznie nasza Uczelnia przekazała na rzecz Sekretariatu Misji Zagranicznych Księży Sercanów: 6550 kg makulatury oraz 2060 kg elektrośmieci (sprzęt RTV i AGD, baterie, telefony komórkowe i komputery). Łączna wartość tych darowizn, to aż 5052 zł. Jest to już połowa kwoty potrzebnej na wybudowanie studni.

Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tę akcję osobom, w szczególności koordynatorom; Panu dr Grzegorzowi Kacie i Panu dr Wiesławowi Poleszakowi, oraz Dyrektor Działu Administracji Pani Aldonie Banach i Dyrektorowi Centrum Informatycznego Panu Edmundowi Wąsikowi. Jednocześnie przypominamy, że do akcji można włączyć się przez cały czas, ponieważ w budynku Uczelni wciąż znajdują się pojemniki na zużyte baterie, płyty cd/dvd, stare i zepsute telefony komórkowe. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję mając nadzieję, że już niedługo uzbieramy całą sumę i powstanie kolejna studia w Czadzie.

O Naszej akcji przeczytacie więcej na: http://zbieramto.pl/pierwsza-uczelnia-z-misja/