Lubelska Akademia WSEI
serdecznie zaprasza do udziału
w Konferencji Naukowej*
pt. „W STRONĘ INNOWACJI W NAUKACH O CZŁOWIEKU – PROJEKTOWANIE I WSPIERANIE KARIERY OSÓB WYSOKO WRAŻLIWYCH”.

 

*Konferencja realizowana w ramach projektu: PRO-MOTION.Sensitive career management, nr umowy: 621491-EPP-1-2020-1-PL-EPPKA3-IPI-SOC-IN

Termin: 8 listopada 2023r.
Godziny: 9.00 -12.30
Miejsce:
Lubelska Akademia WSEI
Aula A

CEL KONFERENCJI

Wysoka wrażliwość rzadko wymieniana jest wśród cech efektywnego pracownika czy skutecznego lidera. Osoby wysoko wrażliwe potocznie uważa się za płaczliwie, zamartwiające się, mało odważne i niezbyt przebojowe. Z pewnością też nie „rozpychają się łokciami” i nie domagają się swego. Czy oznacza to, że osoby wrażliwe nie są dobrymi pracownikami? To, co wysuwa się na pierwszy plan często bywa mylące i pokazuje tylko jedną stronę medalu. Co z drugą stroną? Jacy są wysoko wrażliwi pracownicy? Co jest ich mocną stroną? Jak nimi zarządzać, wspierać? Czy takie osoby mogą zostać skutecznymi liderami? Między innymi na te pytania postaramy się odpowiedzieć w czasie konferencji organizowanej przez Lubelską Akademię WSEI, Lidera projektu PRO-MOTION WRAŻLIWE ZARZĄDZANIE KARIERĄ. 

DLA KOGO

Wydarzenie ma charakter interdyscyplinarny. W szczególności zapraszamy doradców zawodowych oraz przedstawicieli biznesu – właścicieli przedsiębiorstw, działów HR.

Wydarzenie adresowane jest również do pracowników naukowych z zakresu nauk o człowieku, pedagogów, psychologów, nauczycieli, osoby zaangażowane we wspieranie zdrowia psychicznego różnych poziomów kształcenia. Zapraszamy studentów kierunków nauk o człowieku i wszystkich, którzy chcą być na bieżąco z wiedzą i rozwojem nauki w obszarze psychologii i pedagogiki.

PROGRAM

9:30 – 10:00
Rejestracja uczestników

10:00 – 10:30
Maria Fabiani – niezależny ekspert, wykładowca University of Sapiensa, ekspert ds. rozwoju Stołecznego Miasta Rzym – „Sensitive career management – Innovations in career guidance and training”

10:30 –11:00
dr Monika Baryła-Matejczuk, prof. Akademii WSEI – Znaczenie wsparcia osób wysoko wrażliwych na rynku pracy

11:00 – 11:30
dr Monika Wawrzeńczyk-Kulik, prof. Akademii WSEI– Analiza wyników badań grup fokusowych i wywiadów z wysoko wrażliwymi pracownikami – podsumowanie międzynarodowych badań

11:30 – 12:00
dr Wiesław Poleszak, prof. Akademii WSEI – Implikacje do zarządzania – Analiza wyników badań grup fokusowych i wywiadów z pracodawcami – propozycje rozwiązań dla modelu, implikacje dla przedsiębiorców

12:00 – 12:15
dr Monika Wawrzeńczyk-Kulik, prof. Akademii WSEI –  Współczesne wyzwania pracodawców vs zawodowy well-being pracownika. (podsumowanie działań międzynarodowego projektu REMOTEMO)

12:15 – 13:00
Dyskusja, wymiana doświadczeń, nawiązywanie współpracy

ORGANIZATOR

Akademia WSEI

PATRONAT

EYS
Erasmus wpółfinansowanie

ZGŁOSZENIA I OPŁATY

ZGŁOSZENIA

Do 31 października 2023 r.

 

OPŁATY

Wydarzenie otwarte i bezpłatne.

Osoby kontaktowe

Magda Janiak

magda.janiak@wsei.lublin.pl
tel. (81) 749 32 51