16 stycznia odbędzie się pierwsze posiedzenie kapituły konkursu „Szkoła Innowacji”. Już po raz VIII w wyjątkowym, Jubileuszowym 20 roku istnienia Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie zbierze się grono specjalistów, które wybierze najlepsze szkoły średnie w regionie.

Projekt Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji zakłada wyróżnianie szkół z województwa lubelskiego, które realizują kreatywne pomysły, inwestują we współpracę międzynarodową, wykazują się innowacyjnymi rozwiązaniami i wspierają edukację praktyczną dla rynku pracy. Oprócz wyróżnienia dla instytucji, Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie nagradza również osoby: dyrektorów, nauczycieli, uczniów- liderów innowacji, którzy swoją działalnością przyczyniają się do rozwoju naszego województwa stosując innowacje edukacyjne. W ciągu ostatnich siedmiu lat w konkursie wzięło udział około 200 placówek, wyróżnionych zostało 53. Projekt Certyfikacji Szkół “Szkoła Innowacji” skierowany jest do szkół średnich: liceów, techników, zasadniczych szkół zawodowych oraz zespołów szkół.

Pierwsze spotkanie ma na celu zatwierdzenie formularzy zgłoszeniowych i spraw organizacyjnych. Następnie, szkoły z woj. Lubelskiego otrzymają informacje, w jaki sposób i do kiedy można zgłaszać swoje kandydatury do konkursu. Gala podsumowująca projekt odbędzie się w kwietniu br. Wszystkie informacje podawane będą na bieżąco. Serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału w tegorocznej VIII edycji konkursu „Szkoła Innowacji”.