Praktyki studenckie są jednym z elementów procesu dydaktycznego, stanowią więc obligatoryjną formę zajęć dla wszystkich Studentów Akademii WSEI, a jednocześnie są sposobem zdobywania przez nich konkretnych umiejętności zawodowych oraz wiedzy praktycznej.

SPOSOBY REALIZACJI PRAKTYK STUDENCKICH

  1. Praktyka zaaranżowana samodzielnie przez Studenta. Student, który zaaranżuje sobie praktykę we własnym zakresie, jest zobowiązany dostarczyć podanie informujące o przyjęciu na praktykę. Na tej podstawie jest zawierana umowa o organizację praktyki pomiędzy Uczelnią a daną Instytucją.
  2. Praktyka organizowana przez Uczelnię. Student zwraca się do Uczelni z prośbą o pomoc w zorganizowaniu miejsca odbywania praktyki. W tym przypadku uczelnia dostarcza studentowi listę placówek, w których może odbywać praktyki.

Student ma obowiązek samodzielnie ubezpieczyć się od następstw nieszczęśliwych wypadków; ubezpieczenie musi obejmować cały okres odbywania praktyki zawodowej. Kopię Polisy Ubezpieczenia NNW należy dostarczyć wraz z Podaniem dot. miejsca odbywania praktyk lub w dniu odbioru Umowy trójstronnej.

WYMIAR PRAKTYKI

Praktyki zawodowe zgodnie z programem studiów na kierunku Psychologia należy zrealizować:

  • w VIII semestrze(jednolite studia magisterskie) – Wymiar praktyk wynosi nie mniej niż 100 godzin (realizacja w placówce), które powinny zostać zrealizowane w czasie 4 tygodni (lub dłużej)
  • w V semestrze (studia I stopnia) – Wymiar praktyk wynosi nie mniej niż 50 godzin (realizacja w placówce), które powinny zostać zrealizowane w czasie 2 tygodni (lub dłużej).
  • w II semestrze (studia II stopnia) – Wymiar praktyk wynosi nie mniej niż 100 godzin (realizacja w placówce), które powinny zostać zrealizowane w czasie 4 tygodni (lub dłużej).

 

WARUNKI ZALICZENIA

Po zakończonej praktyce do pokoju nr 207 należy złożyć:

  • Podpisaną przez placówkę umowę
  • Wypełniony dzienniczek praktyk
  • Opinię podpisaną przez zakładowego opiekuna praktyk
  • Wypracowane w trakcie praktyki materiały zaliczeniowe w postaci:
    • studium przypadku (jednolite studia magisterskie i studia II stopnia) / scenariusz studium przypadku (studia I stopnia)
    • sondażu diagnostycznego (jednolite studia magisterskie i studia II stopnia) / scenariusz studium sondażu diagnostycznego (studia I stopnia)
    • programu profilaktycznego/informacyjnego/edukacyjnego realizowanego w trakcie praktyki (jednolite studia magisterskie i studia II stopnia) / scenariusz programu profilaktycznego/informacyjnego/edukacyjnego (studia I stopnia)

 

UWAGA: Studenta obowiązuje przygotowanie jednej z trzech powyższych prac.

DOKUMENTACJA PRZYJMOWANA JEST TYLKO W KOMPLECIE I POWINNA BYĆ ZŁOŻONA W CIĄGU DWÓCH TYGODNI OD ZAKOŃCZENIA PRAKTYK