Po raz pierwszy w dniach 14-20 września 2013 r. w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji odbyły się zajęcia w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki. Pełen sukces !

W ramach X LFN w naszej Uczelni odbyły się 24 projekty, które zostały przeprowadzone w 68 edycjach przez poszczególne wydziały:

  • Wydział Pedagogiki i Psychologii  – 17 projektów (51 edycji)
  • Wydział Transportu i Informatyki – 3 projekty (10 edycji)
  • Wydział Ekonomii – 2 projekty (4 edycje)
  • Wydział Administracji – 2 projekty (3 edycje)

Podczas Pikniku naukowego na placu Litewskim 15 września 2013 r. pracownicy naukowo-dydaktyczni Wydziału Transportu i Informatyki dr A. Bobyk, dr L. Gil, dr M. Guzik, dr P. Ignaciuk przeprowadzili projekt pt., „Czego oczy nie widzą – jak technika pomaga nam obserwować świat”.

Nasza festiwalowa oferta cieszyła się dużym zainteresowaniem – w naszych projektach wzięło udział ponad 700 osób. W zajęciach brała udział młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna, uczniowie szkół podstawowych oraz osoby indywidualne. Nasi pracownicy z wielkim zaangażowaniem prowadzili warsztaty a projekty spotkały się z żywym zainteresowaniem i bardzo pozytywnym odbiorem uczestników.

W uczelnianym konkursie na najlepszy projekt przeprowadzony w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki zwyciężył projekt „Na tropie kłamstwa – wariograf prawdę ci powie” przygotowany przez Panią mgr Monikę Baryłę-Matejczuk i Pana dr Wiesława Poleszaka.  

Wszystkim osobom, które odwiedziły nasza Uczelnię podczas Festiwalu i uczestniczyły w naszych projektach, a także autorom projektów pięknie dziękujemy i zapraszamy do udziału za rok.