Miło nam poinformować, że Pan Andrzej Bator ubiega się o tytuł „Osobowość roku w kategorii kultura”.
Głosujemy:

wysyłając SMS o treści ZGK.43 na numer 72355
oraz pod adresem: https://gazetalubuska.pl/p/kandydat/andrzej-bator%2C1914799/#sms-plebiscyty

Głosowanie będzie trwać do czwartku, 10 czerwca do godz. 20:30.

Andrzej Bator określany jest barytonem Ameryki, Australii i Europy.  Artysta doskonalił sztukę wokalną pod kierunkiem gwiazd Metropolitan Opera i La Scali, m.in. Evengeliny Colon i Bruno Pola. W 1985 roku debiutował w USA w Teatrze Stamford Ct. partią Komandora w operze W.A. Mozarta “Don Giovanni”.

Pola Negri (Apolonia Chałupiec urodzona w Lipnie) – nasza największa gwiazda Hollywood powiedziała do Andrzeja Batora: „Masz talent, ćwicz, lepszy masz głos od Rudolfa Valentino”. Andrzej Bator miał przyjemność zaśpiewać dla niej m.in. “Polskie kwiaty”, “Tango Notturno”.

Najważniejsze wydarzenia muzyczne z udziałem artysty to m.in.: Galowy Koncert 10-lecia Pontyfikatu Jana Pawła II w Katedrze św. Patryka w Nowym Jorku (1988), Galowy Koncert 500-lecia odkrycia Ameryki w Teatrze Del Barrio w Nowym Jorku (1992), Galowy Koncert w ONZ dla ambasadorów z całego świata (1992), koncert w Londynie (Instytut Generała Sikorskiego) podczas uroczystości odsłonięcia portretu Królowej Matki namalowanego przez słynną artystkę Barbarę Hamilton (2002).Odznaczony jest medalem im. Ignacego Paderewskiego, przyznawanym przez Stowarzyszenie Weteranów Armii Polskiej w Ameryce.

Serdecznie gratulujemy dotychczas uzyskanego wyniku i trzymamy kciuki za wygraną!