Z głębokim żalem informujemy, iż w dniu 31 grudnia 2019 r. po długiej chorobie zmarł nasz wieloletni pracownik Śp. prof. zw. dr hab. n. med. Krzysztof Marczewski. Pan Profesor był pracownikiem Wydziału Nauk o Człowieku WSEI, a swoją pracę naukowo-badawczą łączył z praktyką lekarską w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu, gdzie wielokrotnie sprawował funkcję ordynatora. Pan Profesor był specjalistą w zakresie chorób wewnętrznych, nefrologii, endokrynologii, hipertensjologii, balneoklimatologii i medycyny fizykalnej oraz geriatrii, był cenionym bioetykiem wielokrotnie odznaczanym za swoje zasługi na polu pracy zawodowej jak i działalności naukowej m.in. odznaką honorową „Za Zasługi Dla Ochrony Zdrowia”, Złotym Medalem za Długoletnią Służbę, odznaką honorową „Zasłużony dla Województwa Lubelskiego” oraz Srebrnym Krzyżem Zasługi.

W imieniu całej Społeczności Akademickiej Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie składamy głębokie wyrazy współczucia pogrążanej w żałobie Rodzinie Pana Profesora.

Nabożeństwo żałobne, poprzedzone modlitwą różańcową o godz. 11:00, zostanie odprawione w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Opolu Lubelskim dnia 4.01.2020 r. o godz.11:30. Pan Profesor będzie pochowany w Grobowcu Rodzinnym na cmentarzu w Opolu Lubelskim.