Bardzo duża frekwencja, ciekawy wykład, mnóstwo pytań do wartościowego gościa – tak w skrócie można opisać wczorajsze spotkanie ze studentami mecenasa Stefana Hambury. Mecenas przyjechał 8 października do Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie na zaproszenie Kanclerz WSEI Teresy Bogackiej.

Przed spotkaniem ze studentami mecenas Hambura wraz z innymi specjalistami z zakresu prawa rodzinnego oraz Prorektorem ds. Kształcenia i Spraw Studenckich Prof. Mariuszem Paździorem i Kanclerz WSEI Teresą Bogacką spotkali się z dziennikarzami na konferencji prasowej.

Następnie w auli E odbył się otwarty dla wszystkich studentów wykład pt. „Prawna ochrona polskiej rodziny w Niemczech i UE”. Podczas wykładu nasz Gość poruszył m.in. kwestie prawa rodzinnego w Europie czy omówił przypadki odbierania dzieci przez Jugendamt itp.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, a przede wszystkim Panu Mecenasowi Hamburze za przyjęcie zaproszenia i za wygłoszony ciekawy wykład, a sądząc po reakcjach słuchaczy jesteśmy pewni, że tematyka prawa rodzinnego będzie jeszcze kontynuowana w murach Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie.

Relacja ze spotkania okiem TVP Lublin i Polskiego Radia Lublin:

https://lublin.tvp.pl/44750398/edukacja-studentow 

https://www.radio.lublin.pl/news/stefan-hambura-o-ochronie-praw-rodziny-w-krajach-ue