Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie decyzją Kapituły Programu Symbol uzyskała tytuł
Symbol Nowoczesnego Kształcenia 2019.

Symbole są wyrazem docenienia dotychczasowych działań i osiągnięć. Honorowane są te firmy i instytucje, których marka stała się reprezentatywna i tożsama z działalnością całej branży.

Celem programu jest także umożliwienie zaawansowanej formy promocji firm i instytucji z różnych gałęzi gospodarki i sfery społecznej przez pokazanie na forum ogólnopolskim ich osiągnięć i perspektyw w największych i najpoważniejszych w Polsce dziennikach: „Rzeczpospolitej” i „Dzienniku Gazecie Prawnej”.

List Gratulacyjny Symbol 2019 – WSEI w Lublinie

IX edycja programu Symbol wyłoniła liderów swoich branż

Najlepsi w kraju przedstawiciele firm, przedsiębiorstw, instytucji oraz uczelni zostali nagrodzeni podczas uroczystej Gali Finałowej programu Symbol 2019, która odbyła się 22 listopada w niezwykłych, zabytkowych wnętrzach hotelu Monopol w Katowicach

Galę prowadził dziennikarz TVP Marek Durmała, który otworzył ją, witając przedsiębiorców, naukowców, ludzi biznesu, świata mediów i kultury. Nie zapomniał także o członkach kapituły, których ekspercka wiedza i doświadczenie sprawiły, ze grono laureatów było tak elitarne i tak symboliczne. W skład kapituły programu Symbol wchodzą: Prezes TUV Nord Polska Henryk Warkocz, dr hab. Katarzyna Bilińska prof. UE Katowice, dr Mateusz Grzesiak, dr Jan Rzymełka, Joanna Drzazga-Lisiecka oraz Jakub Lisiecki.

Podczas wystąpienia „Jak budować wizerunek firmy w oparciu o markę osobistą lidera” znany z radia, prasy, telewizji, a ostatnio coraz bardziej także z internetu dziennikarz Jarosław Kuźniar mówił, że dbałość o wizerunek i umiejętne promowanie swoich sukcesów jest bardzo ważne w kontekście rozwoju własnych biznesów.

Właśnie po to powstał program Symbol. Zgromadziliśmy dziś firmy, przedsiębiorstwa, uczelnie oraz instytucje, które charakteryzują się rozwojem nowoczesnych technologii, najwyższą jakością, innowacyjnością, skutecznym zarządzaniem, wsparciem biznesowym oraz synergią nauki i biznesu. Bo te czynniki są najważniejsze – podkreślił Jakub Lisiecki, redaktor naczelny „Monitora Biznesu” w Rzeczpospolitej i „Monitora Rynkowego” w Dzienniku Gazecie Prawnej podczas galowego przemówienia.

Podczas tegorocznej edycji kapituła nagrodziła ponad 60 podmiotów z różnych branż, z czego większość stanowiły przedsiębiorstwa, a około 1/3 – laureaci ze świata nauki. Odbierający wyróżnienia często podkreślali, że to właśnie skuteczne zarządzanie, innowacyjność, rozwój oraz synergia nauki i biznesu są najlepszym motywatorem ich wytężonej pracy.

Wieczór został zwieńczony uroczym koncertem Magdy Steczkowskiej, polskiej piosenkarki popowej, autorki tekstów i muzyka sesyjnego. Jej ostatnia płyta SERIALOVE to piosenki kultowe, które przedstawione zostały w niezwykłych aranżacjach.

W czasie Gali goście mieli również okazję obejrzeć wystawę zdjęć Marcina Skorupskiego. Artysty pochodzącego z Bielska-Białej, który swoimi pracami od 15 lat spustem migawki dokumentuje piękno świata.

Partnerami gali były marki: Taranko, Tous, Lazar, Kazar, Drzazga Clinic i Betamed, Dealer BMW Sikora oraz Chivas. Wszystkie z nich ufundowały także nagrody dla uczestników gali, które zostały rozlosowane w specjalnej loterii pod koniec oficjalnej części wieczoru.

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym: Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej, Rady Głównej Instytutów Badawczych, Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE, Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Krajowej Izby Gospodarczej oraz Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Główny patronat medialny objął dziennik Rzeczpospolita.

GALERIA