21 kwietnia podczas uroczystej Gali podsumowującej XI edycję projektu „Szkoła Innowacji” prowadzonego przez Lubelską Akademię WSEI poznaliśmy tegorocznych zwycięzców konkursu.
Konkurs „Szkoła Innowacji” to projekt, mający na celu wyróżnianie szkół z województwa lubelskiego, które realizują kreatywne pomysły, inwestują we współpracę międzynarodową, wykazują się innowacyjnymi rozwiązaniami i wspierają edukację praktyczną dla rynku pracy.
– Celem naszego konkursu jest budowanie wizerunku certyfikowanych szkół, jako jednostek nowoczesnych, innowacyjnych, przedsiębiorczych, dbających o losy swoich absolwentów. Od pierwszej edycji cieszy się on dużą popularnością, a szkoły z całego województwa z niecierpliwością czekają na jego kolejne odsłony. Sukcesy i zainteresowanie poprzednimi edycjami konkursu są dowodem na to, jak bardzo ważne i potrzebne społecznie jest to wydarzenie. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy – mówi Teresa Bogacka, Kanclerz.
Oficjalny tytuł Lidera Innowacji przyznany został w sześciu kategoriach.
Kategorie:
- „Szkoła – Lider Innowacji”
- „Innowacyjna Inicjatywa”
- „Dyrektor – Lider Innowacji”
- „Nauczyciel – Lider Innowacji”
- „Innowacyjna Biblioteka”
- „Uczeń – Lider Innowacji”
- „Organizacja pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkole”
WYNIKI XI EDYCJI KONKURSU
CERTYFIKATY "SZKOŁA INNOWACJI" OTRZYMAŁY
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augusta Zamoyskiego w Jabłoniu.
Szkoła Policealna – Medyczne Studium Zawodowe im. Danuty Siedzikówny ps. „Inka” w Białej Podlaskiej
I Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju
Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju
Zespół Szkół Ekonomicznych i Mundurowych im. gen. Władysława Andersa w Chełmie
Zespół Szkół Rolniczych w Kijanach
I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie
Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie
Zespół Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie
Branżowa Szkoła Wielozawodowa I stopnia nr 2 im. Marii Grzegorzewskiej w Lublinie
III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej w Lublinie
Szkoła Policealna – Medyczne Studium Zawodowe im. S. Liebharta
XIV Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Zbigniewa Herberta w Lublinie
XXVII Liceum Ogólnokształcące im. Zesłańców Sybiru w Lublinie
Zespół Szkół Budowlanych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lublinie
Zespół Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego w Lublinie
Zespół Szkół Transportowo – Komunikacyjnych im. Tadeusza Kościuszki w Lublinie
Technikum nr 3 w Zespole Szkół nr 3 im. Władysława St. Reymonta w Łukowie
Zespół Szkół Nr2 im. Simona Bolivara w Milejowie
I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego w Świdniku
I Liceum Ogólnokształcące im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim
Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Zamościu
Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Zamościu
"SZKOŁA - LIDER INNOWACJI"
Nagrodę główną otrzymało:
- Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. A. Zamoyskiego w Jabłoniu
Wyróżnienia otrzymały:
- I Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju
- XIV Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Zbigniewa Herberta w Lublinie
"DYREKTOR - LIDER INNOWACJI"
Nagrodę główną otrzymała:
- Sylwia Horoszkiewicz – Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Zamościu
Wyróżnienie otrzymali:
- Stanisław Stefańczyk – I Liceum Ogólnokształcące im. W. Broniewskiego w Świdniku
- Anna Wawruch-Lis – Zespół Szkół Transportowo-Komunikacyjnych im. Tadeusza Kościuszki w Lublinie
"NAUCZYCIEL - LIDER INNOWACJI"
Nagrodę główną otrzymał:
- ppłk rez. mgr inż Andrzej Stępniak – Zespół Szkół Ekonomicznych i Mundurowych im. gen. Władysława Andersa w Chełmie
Wyróżnienie otrzymały:
- Anna Herda – Zespół Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego w Lublinie
- mgr Joanna Łoś – XXVII Liceum Ogólnokształcące im. Zesłańców Sybiru w Lublinie
"UCZEŃ - LIDER INNOWACJI"
Nagrodę główną otrzymał:
- Kamil Wroński – III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej w Lublinie
Wyróżnienie otrzymali:
- Jakub Rak – I Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju
- Mateusz Słabek – XXVII Liceum Ogólnokształcące im. Zesłańców Sybiru w Lublinie
"INNOWACYJNA BIBLIOTEKA"
Nagrodę główną otrzymał:
- Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Zamościu
Wyróżnienie otrzymali:
- Szkoła Policealna – Medyczne Studium Zawodowe im. S. Liebharta
- Zespół Szkół Budowlanych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lublinie
"INNOWACYJNA INICJATYWA"
Nagrodę główną otrzymał projekt w kategorii społecznej:
- Projekt “Kreatywny Wolontariat RCEZ ” Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie
Wyróżnienie otrzymali:
- Pedagogiczne:
Unijny Klub Debat – III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej w Lublinie
- Artystyczne:
Projekt „Kosmiczni odkrywcy” I Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju
"ORGANIZACJA POMOCY PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNEJ W SZKOLE"
Nagrodę główną otrzymało:
- XIV Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Zbigniewa Herberta w Lublinie
Wyróżnienie otrzymał:
- Zespół Szkół Transportowo – Komunikacyjnych im. Tadeusza Kościuszki w Lublinie