28 stycznia odbyło się pierwsze posiedzenie kapituły konkursu „Szkoła Innowacji”.

Już po raz  IX zebrało się grono specjalistów, które wybierze najlepsze szkoły średnie w regionie. Pierwsze spotkanie miało na celu zatwierdzenie formularzy zgłoszeniowych i spraw organizacyjnych. Następnie, szkoły z woj. Lubelskiego otrzymają informacje, w jaki sposób i do kiedy można zgłaszać swoje kandydatury do konkursu. Gala podsumowująca projekt odbędzie się 23 kwietnia br.

Projekt Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji zakłada wyróżnianie szkół z województwa lubelskiego, które realizują kreatywne pomysły, inwestują we współpracę międzynarodową, wykazują się innowacyjnymi rozwiązaniami i wspierają edukację praktyczną dla rynku pracy. Oprócz wyróżnienia dla instytucji, Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie nagradza również osoby: dyrektorów, nauczycieli, uczniów- liderów innowacji, którzy swoją działalnością przyczyniają się do rozwoju naszego województwa stosując innowacje edukacyjne.

W ciągu ostatnich siedmiu lat w konkursie wzięło udział ponad 200 placówek, z czego kilkadziesiąt zostało wyróżnionych.

Projekt Certyfikacji Szkół “Szkoła Innowacji” skierowany jest do szkół średnich: liceów, techników, zasadniczych szkół zawodowych oraz zespołów szkół.

Podczas obrad kapituły WSEI odwiedziła ekipa TVP3 Lublin, której materiał można zobaczyć pod linkiem:  https://lublin.tvp.pl/52022951/szkola-innowacji-spotkanie-kapituly-konkursu  O obradach kapituły opowiedziała również w programie „To nas dotyczy”. Kanclerz Uczelni, Pani Teresa Bogacka.

Wszystkie informacje nt. konkursu podawane będą na bieżąco. Serdecznie zapraszamy wszystkie szkoły średnie do aktywnego udziału w tegorocznej IX edycji konkursu „Szkoła Innowacji”.