O Wydziale

Wydział Transportu i Informatyki WSEI zapewnia kształcenie według systematycznie unowocześnianych programów studiów z rozszerzonym zakresem zagadnień praktycznych, prowadzenie zajęć przez wybitnych specjalistów o uznanym autorytecie naukowym i dydaktycznym, praktyki i kontakty studyjne u potencjalnych pracodawców w regionie, wyjazdy na uczelnie zagraniczne w ramach programu Erasmus.

Studia I stopnia (inżynierskie) trwają 3,5 roku natomiast studia II stopnia (magisterskie) trwają 1,5 roku. Absolwenci uzyskują dyplomy i tytuły zawodowe magistra inżyniera lub inżyniera określonego kierunku i danej specjalności potwierdzające zdobycie kwalifikacji zawodowych określonych przez Krajowe Ramy Kwalifikacji w dziedzinie nauk technicznych. Z najnowszych badań rynku pracy wynika, że absolwenci kierunków technicznych w ciągu najbliższych pięciu lat będą najbardziej potrzebni w gospodarce polskiej a także w wielu krajach Europy Zachodniej.

Ocenia się, że do roku 2020 trzeba będzie zatrudnić w Polsce ponad 75 tysięcy inżynierów między innymi w takich dyscyplinach jak informatyka, mechanika i budowa maszyn, logistyka.

Oferta edukacyjna Wydziału Transportu i Informatyki obejmuje trzy kierunki studiów: „transport”, „informatyka” i „mechanika i budowa maszyn”. Na wszystkich tych kierunkach realizowane są studia inżynierskie w systemie stacjonarnym i niestacjonarnym. Studia trwają 7 semestrów, przy czym pierwsze 4 semestry obejmują przedmioty wspólne, podstawowe i kierunkowe a ostatnie 3 semestry – przedmioty specjalnościowe.

powrót

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.