Nowość na Wydziale Pedagogiki i Psychologii - Pedagogika specjalna I stopnia (licencjacka)

PEDAGOGIKA SPECJALNA

Pozytywną ocenę PKA-i otrzymał program kształcenia dla Pedagogiki specjalnej, który będzie uruchomiony od nowego roku akademickiego 2017/2018 w WSEI W Lublinie.

Studia na kierunku Pedagogika specjalna pierwszy stopień są sprofilowane praktycznie i będą prowadzone systemem modułowym.

            Modułowy system kształcenia łączy w sobie naukę praktycznych umiejętności oraz pozyskiwanie niezbędnej wiedzy teoretycznej. Ma więc za zadanie umożliwić studentowi zdobycie wiedzy oraz zastosowanie jej w konkretnych sytuacjach zawodowych, a tym samym pomóc w opanowaniu praktycznych umiejętności. Integralną częścią modułu są zajęcia prowadzone przez praktyków. Pozwala to na sprawniejsze realizowanie procesu kształcenia, bo student ma szansę na opanowanie większej ilości praktycznych umiejętności. Student ma możliwość wykorzystania zdobytej wiedzę od razu podczas zajęć praktycznych, warsztatowych i projektowych. Ponadto ma  okazje do nawiązania kontaktu z pracodawcą i zapoznania się z realiami rynku pracy oraz zdobycia doświadczenia zawodowego w czasie studiów pod opieką pracodawcy.

Część zajęć w poszczególnych modułach na wytypowanych kursach będzie prowadzona przez praktyków, posiadających wieloletnie doświadczenie zawodowe w zakresie efektów kształcenia obejmujących Pedagogikę specjalną.

Na kierunku uruchomienie będą dwie specjalności:

- OLIGOFRENOPEDAGOGIKA NAUCZYCIELSKA;

- RESOCJALIZACJA Z SOCJOTERAPIĄ, NAUCZYCIELSKA.

***************

Wskazanym jest aby kandydat chcący studiować kierunek Pedagogika specjalna cechował się wrażliwością na los człowieka i empatią.

powrót

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.