Student

Sprawozdanie z działalności sekcji tenisa stołowego Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie

Sprawozdanie z działalności sekcji tenisa stołowego Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie

    

Sekcja tenisa stołowego dość wyraźnie zaznaczyła swoją obecność na rynku tenisowym województwa lubelskiego. Jej skład osobowy nie był do końca sformalizowany, gdyż na treningi przychodziły inne osoby niż te które brały udział w rozgrywkach reprezentując  WSEI. Na treningi, które odbywały się w każdą środę od godz. 16 do 18 przychodzili studenci studiów dziennych (czasami też dwie dziewczyny) reprezentujący głównie Wydział Informatyki, Administracji i Ekonomii. ( mniej więcej pół na pół uczestników z Polski i Ukrainy).  Stale uczestniczył Sawczuk Bohdan, który też był powoływany do reprezentacji Uczelni w mistrzostwach Szkół Wyższych Woj. Lubelskiego.
   

Indywidualne rozgrywki międzyuczelniane
 W pierwszym indywidualnym turnieju mistrzostw międzyuczelnianych woj. Lubelskiego w Lublinie (listopad 2012) Norbert Jóźwiak zajął III miejsce za zawodnikami  Wyższej Państwowej Szkoły Zawodowej w Zamościu – Nowalińskim i Ferencem – zawodnikami I ligowej drużyny Trefl Zamość.  Tylko on został dopuszczony do rozgrywek ze względu na zbyt późne zgłoszenie.
 

W drugim turnieju w Zamościu (marzec 2013) wzięło udział już 5 zawodników, zdobywając w komplecie punkty dla Uczelni, Jarosław Woźniak był czwarty, N. Jóźwiak – piąty, R. Białek – 17, oraz Bohdan Sawczuk i Tomasz Mitura – kończyli rozgrywki na 25 miejscu.   
             

Drużynowe rozgrywki
W drużynowym turnieju mistrzostw uczelnianych rozegranym 16 grudnia w  Lublinie zespół w składzie; Jarosław Woźniak – III rok Wydz. Pedagogiki – wszystkie mecze wygrane, Norbert Jóźwiak – II rok Wydz. Administracji –  także wszystkie wygrane, Gładysz Jarosław – II r. Wydz. Administracji,  Bohdan Sawczuk – I rok Wydz. Informatyki  oraz Ryszard Białek – prac. Wydz. Ekonomii  – zajął I miejsce wygrywając w finale z UMCS 3-1

W kolejnym turnieju w Zamościu zespół WSEI  w składzie Woźniak, Jóźwiak, Gładysz i Białek przegrał z gospodarzami w finale zdobywając II miejsce w województwie.
Brak klubu sportowego przy Uczelni uniemożliwił start WSEI w uczelnianych mistrzostwach Polski których półfinał odbywał się w Lublinie.

Zespół WSEI i pod firmą „WSEI”  uczestniczył w rozgrywkach Lubelskiej Ekstraligi Tenisa Stołowego w składzie Woźniak, Jóźwiak, Grzyb, Chodon i Białek zajmując ostatecznie V miejsce (b. silna obsada z zawodnikami I i II ligi). Strona www.pingpongpub.

Zespół „WSEI Mełgiewska” w składzie; Błażej i Ryszard Białek oraz  Dariusz Chodon
(prywatny przedsiębiorca) od 4 lat gra w II lidze Lubelskiej Ligi Tenisa Stołowego Amatorów –rozgrywki w hali WSEI w środy od18 – tej. W sezonie 2012 /2013 zajął 4 miejsce tuż  za zespołami które weszły do I ligi. Strona www.lltsa.
  

Ponadto zorganizowano trzy turnieje o otwartym charakterze w maju i czerwcu 2013 r. w których uczestniczyło po 12 zawodników z LLTSA plus trzech studentów WSEI: Gładysz, Sawczuk i Mitura. Najlepszych nagrodzono drobnymi upominkami z logo Uczelni.

                                                                                         

Opiekun sekcji; Ryszard Białek

powrót

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.