Wykład i Seminarium szkoleniowe prof. dr hab. Marty Bogdanowicz

Wydział Pedagogiki i Psychologii WSEI w Lublinie (kierunek Psychologia) serdecznie zaprasza na Wykład i Seminarium szkoleniowe prof. dr hab. Marty Bogdanowicz z Uniwersytetu Humanistyczno-Społecznego SWPS w dniu 28 października 2015 r. o godz. 10:00 w Auli A

godz. 10:00 – DYSLEKSJA – Paradosky i mity – Wykład
godz. 11:45 – Diagnozowanie dyslekcji, dysortografii i dysgrafii – Seminarium szkoleniowe

Wykład jest kontunuacją cyklu spotkań naukowych "Wykłady Mistrzów", podczas których gościć będziemy osoby, które wniosły istotny wkład do rozwoju współczesnej myśli psychologicznej.

Prof. dr hab. Marta Bogdanowicz, profesor zwyczajny Uniwersytetu Humanistyczno-Społecznego SWPS. Główne kierunki działalności naukowej dotyczą problematyki psychologii klinicznej dzieci, dysleksji rozwojowej, leworęczności, profilaktyki niepowodzeń szkolnych i terapii pedagogicznej. Profesor jest autorką  narzędzi diagnostycznych (Skala Ryzyka Dysleksji, Skala Obserwacji Zachowania Dzieci i Rodziców) oraz  Metody Dobrego Startu. Jest jednym z pionierów pracy Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne w Polsce i jednocześnie należy do niewielkiej liczby trenerów w tej dziedzinie. Odznaczona Orderem Uśmiechu przyznawanym przez dzieci, członkini polskich i międzynarodowych towarzystw naukowych: Komitetu Nauk  Psychologicznych Polskiej Akademii Nauk, Polskiego Towarzystwa Dysleksji, European Dyslexia Association, International  Dyslexia Association.

Cel seminarium:
Wykład i seminarium poświęcone są tematyce dysleksji, jej uwarunkowaniom, diagnozie i terapii. „Specyficzna rozwojowa dysleksja to zaburzenia manifestujące się trudnościami w nauce czytania, mimo stosowania obowiązujących metod nauczania, normalnej inteligencji i sprzyjających warunków społeczno-kulturowych. Jest spowodowana zaburzeniami podstawowych funkcji poznawczych.”

Uczestnicy warsztatu otrzymają: Certyfikat ukończenia seminarium szkoleniowego
Uczestnictwo w wykładzie jest bezpłatne. Koszt uczestnictwa w seminarium szkoleniowym: 50 PLN.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o wcześniejszą rezerwację poprzez formularz na stronie: www.pcdit.wsei.lublin.pl

powrót

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.