Lista Laureatów Projektu Ceryfikacji Szkół "Szkoła Innowacji" i Konkursu "Lider Innowacji" - szkoły ponadgimnazjalne, edycja 2013

Gala wręczenia Certyfikatów „Szkoła Innowacji“ oraz nadania tytułów „Lider Innowacji“

25 kwietnia 2013 r. , siedziba WSEI w Lublinie

28.06.2013
więcej

Gala wręczenia Certyfikatów „Szkoła Innowacji“ oraz nadania tytułów „Lider Innowacji“ - 25 kwietnia 2013 r.

Zaproszenie do pierwszej edycji Projektu

Szkoły ponadgimnazjalne z województwa lubelskiego mogą już zgłaszać się do konkursu "Szkoła Innowacji", organizowanego przez Wyższą Szkołę Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Wyróżnione zostaną placówki, które realizują kreatywne pomysły, inwestują we współpracę międzynarodową i wspierają edukację praktyczną dla rynku pracy. Na najlepszych czekają certyfikaty i nagrody.

Projekt Certyfikacji Szkół "Szkoła Innowacji" organizowany jest po raz pierwszy. W tej edycji skierowany jest do szkół ponadgimnazjalnych: liceów, techników, zasadniczych szkół zawodowych oraz zespołów szkół. Patronują mu Marszałek Województwa Lubelskiego - Krzysztof Hetman, Prezydent Miasta Lublin – Krzysztof Żuk i Lubelski Kurator Oświaty - Krzysztof Babisz.

Celem programu jest wyróżnienie szkół, w których realizowane są nowatorskie pomysły, wspierana jest praktyczna edukacja i kreatywność uczniów, promuje się przedsiębiorczość, realizowana jest współpraca międzynarodowa oraz podejmowane są wszelkie niestandardowe i innowacyjne działania.

- Z pierwszych rozmów z dyrektorami szkół wynika, że nasza inicjatywa spotkała się z bardzo życzliwym przyjęciem. Chcemy promować te placówki, które dopasowują ofertę edukacyjną do potrzeb rynku pracy i stosują innowacje edukacyjne. Dlatego oprócz certyfikatów, przyznamy też wyróżnienia "Lider Innowacji" dla najlepszego dyrektora, nauczyciela, ucznia oraz za najlepszą inicjatywę - mówi Teresa Bogacka, Kanclerz Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić ankietę konkursową, którą należy przesłać do WSEI pocztą (ul. Projektowa 4, 20-209 Lublin) i drogą mailową (szkolainnowacji@wsei.lublin.pl).

Ankieta jest dostępna w wersji elektronicznej POBIERZ

Szkoły mają czas do 2 kwietnia, natomiast 25 kwietnia, w czasie uroczystej gali zostaną ogłoszone wyniki. Prace oceniać będzie Kapituła Konkursowa, w skład której wchodzą patroni honorowi projektu, przedstawiciele oświaty i organizacji biznesowych oraz władze Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji.

- Inicjatywa, w której szkoła wyższa wspiera szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne jest czymś nowym w naszym regionie. Chętnie bierzemy udział w takich działaniach, które pokazują dobre praktyki w nauczaniu, wychowaniu i rozwoju uczniów - mówi Krzysztof Babisz, Lubelski Kurator Oświaty.

powrót

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.