Projekt "Szkoła Innowacji"

logo ludzikSzkoły ponadgimnazjalne z województwa lubelskiego zapraszamy do udziału w konkursie "Szkoła Innowacji", organizowanym przez Wyższą Szkołę Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Wyróżnione zostaną placówki, które realizują kreatywne pomysły, inwestują we współpracę międzynarodową i wspierają edukację praktyczną dla rynku pracy. Na najlepszych czekają certyfikaty i nagrody.

Projekt Certyfikacji Szkół "Szkoła Innowacji" organizowany jest od 2013 roku. Skierowany jest do szkół ponadgimnazjalnych: liceów, techników, zasadniczych szkół zawodowych oraz zespołów szkół. Patronują mu Marszałek Województwa Lubelskiego – Sławomir Sosnowski, Prezydent Miasta Lublin – Krzysztof Żuk i Lubelski Kurator Oświaty – Krzysztof Babisz.

Celem programu jest wyróżnienie szkół, w których realizowane są nowatorskie pomysły, wspierana jest praktyczna edukacja i kreatywność uczniów, promuje się przedsiębiorczość, realizowana jest współpraca międzynarodowa oraz podejmowane są wszelkie niestandardowe i innowacyjne działania.

- Z zainteresowania szkół wynika, że nasza inicjatywa spotkała się z bardzo życzliwym przyjęciem. Chcemy promować te placówki, które dopasowują ofertę edukacyjną do potrzeb rynku pracy i stosują innowacje edukacyjne. Dlatego oprócz certyfikatów, przyznamy też wyróżnienia "Lider Innowacji" dla najlepszego dyrektora, nauczyciela, ucznia, najlepszą inicjatywę oraz bibliotekę – mówi Teresa Bogacka, Kanclerz Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie.

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest złożenie wypełnionej ankiety, dostępnej na stronie www.szi.wsei.lublin.pl. PRZEJDŹ DO ANKIETY

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas uroczystej gali. Prace oceniać będzie Kapituła Konkursowa, w skład której wchodzą patroni honorowi projektu, przedstawiciele oświaty i organizacji biznesowych oraz władze Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji.

- Inicjatywa, w której szkoła wyższa wspiera szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne jest czymś nowym w naszym regionie. Chętnie bierzemy udział w takich działaniach, które pokazują dobre praktyki w logo kostkanauczaniu, wychowaniu i rozwoju uczniów - mówi Krzysztof Babisz, Lubelski Kurator Oświaty.

Regulamin Projektu Certyfikacji Szkół "Szkoła innowacji" i konkursu "Lider innowacji" pobierz

Skład Kapituły Projektu Certyfikacji Szkół "Szkoła Innowacji" i Konkursu "Lider Innowacji"

 • Teresa Bogacka, Kanclerz WSEI – Przewodnicząca Kapituły
 • Sławomir Sosnowski, Marszałek Województwa Lubelskiego
 • dr Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin
 • Waldemar Jakson, Burmistrz Miasta Świdnik
 • Teresa Misiuk, Lubelski Kurator Oświaty
 • Maciej Maniecki, Wiceprezes Zarządu Rady Przedsiębiorczości Lubelszczyzny
 • dr hab. Mirosław J. Jarosz, prof. nadzw. WSEI, Rektor WSEI
 • Marek Szymański, Dyrektor Zespołu Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego im. gen. Franciszka Kleeberga w Lublinie
 • Marianna Brzozowska-Skwarek, Dyrektor Zespołu Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym
 • Marian Klecha, Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Biłgoraju
 • dr hab. Zbigniew B. Gaś, prof. nadzw. WSEI, Pełnomocnik Dziekana Wydziału Pedagogiki i Psychologii ds. kierunku Psychologia
 • Ryszard Montusiewicz, Dyrektor Oddziału TVP S.A. w Lublinie
 • Hanna Sokołowska, Dyrektor Centrum Informacji Naukowej WSEI

Patroni Projektu

Patroni Honorowi:

patroni bez nazwisk

 

 Patroni Medialni:

     

        

powrót

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.