Centrum Projektów i Współpracy Międzynarodowej

Uniwersytet Młodych Wynalazców

Informacje ogólne:
Zajęcia są finansowane z grantu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „UNIWERSYTET MŁODYCH WYNALAZCÓW” dla Wyższej szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Dzieci rozpoczynające naukę gry w szachy włączają się w nurt działań podejmowanych na całym świecie, w którym kładzie się nacisk na odkrywanie pozytywnych efektów w rozwoju dzieci, uczących się szachów w szkole. Na te korzyści zwraca uwagę pisemne oświadczenie w sprawie wprowadzenia do systemów oświaty w Unii Europejskiej programu „Szachy w szkole”. Zajęcia wpisują się jako kontynuacja w model programu „Szachy w szkole” prowadzonego w Polsce przez Polski Związek Szachowy. Informacja o naszym działaniu jest dostępna na stronie programu „Szachy w szkole”, jak i na stronie internetowej WSEI.

Uczestnictwo w projekcie:
Zainteresowani rozwojem uczniowie klas piątych i szóstych szkół podstawowych

Cel:
Bezpłatne treningi uczące umiejętności gry w szachy i doskonalące pamięć, uwagę i sprawność poznawczą.

Treningi:
Treningi będą prowadzone w salach Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie przy ul. Projektowej 4 (boczna Mełgiewskiej) od drugiej połowy lutego 2015 do pierwszej połowy czerwca włącznie, dwa razy w tygodniu w dniach do uzgodnienia z uczniami i rodzicami, w godzinach popołudniowych. Zajęcia treningowe będą poprzedzone i zakończone prowadzonymi dwukrotnie, w lutym i w czerwcu badaniami psychologicznymi służącymi ocenie rezultatów. Badania obejmują zestaw testów prowadzonych za zgodą rodziców w formie diagnostyki komputerowej, jak i zwykłych ankiet oraz oceny sprawności układu nerwowego. Niezbędne jest też przekazanie szczegółowych ocen uczniów i współpraca w informowaniu o ćwiczeniach szachowych uczniów w domu.

Treningi szachowe w projekcie „MAT” poprowadzi p. Piotr Polkowski, trener i sędzia szachowy, czynny zawodnik, były mistrz Polski, obecny mistrz Polski sędziów szachowych w grze błyskawicznej (aktualny ranking FIDE: 2141). Treningi poznawcze będą prowadzone z wykorzystanemu komputerowych narzędzi treningowych i poprowadzą je dr Robert Porzak i dr Jan Przewoźnik, psychologowie z dużym stażem dotyczącym doskonalenia kompetencji poznawczych i wspierania młodzieży w rozwoju.


Kontakt:
Kontakt w sprawie ustalenia godzin prezentacji: robert.porzak@wsei.lublin.pl Możliwości udziału w prezentacjach są ograniczone.

Ulotka 1 pobierz

Ulotka 2 pobierz

powrót

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.