Centrum Projektów i Współpracy Międzynarodowej

Learning with ICT use - LEARN IT

Erasmus+Learn IT

 

 

 

 

 

 

LEARNING WITH ICT USE – LEARN IT
Projekt realizowany w ramach Programu „Erasmus+”, Ka2: współpraca na rzecz Innowacji
i wymiany dobrych praktyk, działanie – Partnerstwa Strategiczne.
Okres realizacji: 01.09.2014-31.08.2017


Cel projektu:
Głównym celem projektu jest stworzenie zestawu narzędzi, które pomogą zwiększyć efektywność uczenia się poprzez wspieranie utrzymania wysokiego poziomu koncentracji osoby uczącej się, w sposób dostosowany do indywidualnego rytmu nauki danej osoby.

W ramach realizacji projektu zostaną przeprowadzone następujące działania:

 1. Przeprowadzenie testów badających zdolności poznawcze, motywację, oraz poziom wiedzy matematycznej wybranych studentów z uczelni partnerskich. Badania zostaną przeprowadzone wśród 216 (po 72 w każdym kraju) studentów z uczelni partnerskich. Badania prowadzone na początku i na końcu realizacji projektu. Na podstawie wyników badań zostanie przygotowany Raport zawierający analizę zebranych danych (oraz min rekomendacje dotyczące skuteczności uczenia się z wykorzystaniem stymulacji koncentracji).
 2. Przygotowanie Learning Lab. Każdy z partnerów zakupi oraz zainstaluje sprzęt, na którym będą prowadzone sesje z udziałem 108 studentów (po 36 w każdej uczelni). Każde LL będzie się składać z: Stanowisk dla studentów; Oprogramowania do rejestrowania i gromadzenia danych w trakcie trwania sesji w Learning Lab. Oprogramowanie będzie także emitowało bodźce dźwiękowe.
 3. Praca w Learning Lab i przygotowanie oprogramowania dla urządzeń mobilnych,  emitującego bodźce dźwiękowe z częstotliwością dopasowaną do średniej częstości spadków koncentracji danej osoby. Każdy ze studentów odbędzie 24 sesje w Learning Lab, w trakcie których będzie się uczył matematyki z Khan Academy. Dane z każdej sesji będą rejestrowane. W oparciu o dane, opracowane zostanie oprogramowanie dla urządzeń mobilnych, które po wprowadzeniu danych z sesji będzie emitowało bodziec dźwiękowy w czasie indywidualnie dobranym dla każdej osoby. Następnie każdy student odbędzie 24 sesje testujące działanie oprogramowania.
 4. Przygotowanie całościowego Raportu podsumowującego działania realizowane w ramach projektu.


Grupy docelowe projektu.
Projekt jest skierowany do:

 • Studentów
 • Nauczycieli
 • Centrów doradczych
 • Firm szkoleniowych
 • Instytutów badawczych


Oczekiwane rezultaty:

 • Publikacja zawierająca całościowy opis działań realizowanych w ramach projektu, a także  wykaz sprzętu i oprogramowania, które są niezbędne do skonstruowania Learning Lab.,
 • Oprogramowanie do pracy w Learning Lab, rejestrujące poszczególne dane podczas sesji studentów, a także wysyłające zewnętrzne bodźce dźwiękowe w określonych momentach.
 • Oprogramowanie dla urządzeń mobilnych, które po wprowadzeniu danych z sesji danej osoby w Learning Lab będzie emitowało bodźce dźwiękowe stymulujące koncentrację danej osoby, w odstępach czasu dopasowanych do średniego rymu spadku koncentracji danej osoby.

Więcej informacji o projekcie:


Partnerzy w projekcie:

wseiŁotwaLitwa

powrót

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.