Stypendia Haas dla studentów WSEI w Lublinie

Stypendia Haas dla studentów WSEI w Lublinie

Programem stypendialnym Fundacji Gene’a Haasa zostaną objęci studenci WSEI, którzy rozpoczęli w roku akademickim 2016/2017 studia na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn. W drugim semestrze studiów otrzymają oni stypendium na pokrycie czesnego za II semestr studiów.

Stypendium Haas w wysokości 1600 zł może otrzymać każdy Student I roku, po pozytywnym zaliczeniu I semestru w pierwszym terminie, ze średnią min. 4,25.

Stypendium Haas w wysokości 1000 zł może otrzymać każdy Student I roku, po pozytywnym zaliczeniu I semestru w pierwszym terminie, ze średnią min. 3,50.

Kształcenie specjalistów na kierunku mechanika i Budowa maszyn, a w szczególności na specjalności obróbki skrawaniem na obrabiarkach CNC, odbywać się będzie w otwartym w WSEI w marcu br. Centrum Edukacji Technicznej Haas (HTEC). WSEI jest pierwszą w Polsce placówką edukacyjną posiadającą nowoczesne centrum pięcioosiowe UMC-750. Program Centrów Edukacji Technicznej Haas jest przedsięwzięciem na skalę światową. Obecnie ok. 170 szkół w Europie, Ameryce Południowej, Kanadzie i USA jest certyfikowanych w sieci HTEC m.in. takie prestiżowe uniwersytety jak Harvard, czy Yale. Łącznie 2955 szkół posiada 7568 maszyn Haas, dzięki czemu każdego roku 40 000 uczniów kształci się na obrabiarkach tego amerykańskiego producenta. W Europie istnieje obecnie 94 Centrów Edukacji Technicznej Haas, gdzie pracuje 309 obrabiarek amerykańskiego producenta.

– Celem przedsięwzięcia jest kształcenie przyszłych operatorów obrabiarek, którzy zyskują pewny zawód i duże szanse na znalezienie dobrze płatnej pracy. Zarówno utworzenie Centrum Edukacji Technicznej HAAS, jak i pozyskanie stypendiów dla osób kształcących się na operatorów obrabiarek CNC to odpowiedź WSEI na zapotrzebowanie regionalnych firm wynikające z braku certyfikowanych pracowników. Tworząc warunki do kształcenia specjalistów i organizując praktyczne szkolenia na najnowszych obrabiarkach CNC chcemy po raz kolejny wyjść naprzeciw zapotrzebowaniu pracodawców i potencjalnych pracowników, których zapraszamy na studia na naszej Uczelni – mówi Teresa Bogacka, Kanclerz WSEI.

Fundatorem stypendiów jest Fundacja Gene’a Haasa – właściciela i założyciela amerykańskiej firmy HASS, jednego z największych na świecie producentów obrabiarek CNC.

powrót

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.