Zapraszamy do udziału w międzynarodowej, bezpłatnej konferencji "Przedsiębiorczość Społeczna w Polsce i w Europie – jak wspierać rozwój podmiotów ekonomii społecznej”!

Polska Fundacja Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego "OIC Poland" z siedzibą w Lublinie serdecznie zaprasza na bezpłatną, międzynarodową konferencję upowszechniającą pt. "Przedsiębiorczość Społeczna w Polsce i w Europie – jak wspierać rozwój podmiotów ekonomii społecznej” organizowaną w ramach projektu „Wsparcie Przedsiębiorczości Społecznej w Europie – SES EU” realizowanego we współpracy z partnerami z Cypru, Włoch, Portugalii oraz Rumunii przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu Erasmus +.

Konferencja ma na celu:

 • promocję działań sektora ekonomii społecznej,
  • zaprezentowanie dostępnych możliwości finansowania i wsparcia podmiotów ekonomii społecznej - zarówno na uruchomienie jak również prowadzenie działalności,
  • zaprezentowanie nowoczesnych rozwiązań edukacyjnych w obrębie przedsiębiorczości społecznej,
  • przestawienie klauzul społecznych w zamówieniach publicznych jako mechanizmu wspierania rozwoju przedsiębiorczości społecznej.

Zaproszeni prelegenci przybliżą uwarunkowania i zasady funkcjonowania sektora ekonomii społecznej w Polsce i w innych krajach europejskich oraz dobre praktyki dla jego rozwoju.

Konferencja będzie także okazją do zapoznania się z aktualną ofertą Ośrodków Wsparcia Ekonomii Społecznej, Lokalnych Grup Działania a także innych podmiotów ekonomii społecznej (części wystawiennicza).

Adresatami konferencji są:

 • przedstawiciele podmiotów ekonomii społecznej (Organizacje Pozarządowe, Fundacje, Stowarzyszenia, Spółdzielnie, Spółdzielnie Socjalne, Centra Integracji Społecznej, Zakłady Aktywności Zawodowej, itd.),
 • przedsiębiorcy społeczni,
 • osoby zainteresowane uruchomieniem działalności społecznej, uzyskaniem wsparcia finansowego oraz wdrożeniem inicjatyw społecznych,
 • trenerzy i eksperci z zakresu ekonomii społecznej, zarządzania,
 • pracownicy jednostek samorządu terytorialnego,
 • wszystkie osoby zainteresowane ekonomią społeczną.

Konferencja odbędzie się w dniu 6 czerwca 2017 r. w Hotelu Mercure, Al. Racławickie 12, Lublin.

Konferencja będzie prowadzona w języku polskim i w języku angielskim, z tłumaczeniem symultanicznym. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Warunkiem uczestnictwa w konferencji jest przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego do dnia 01 czerwca 2017 r. na adres e-mail:  anna.bartosiewicz@oic.lublin.pl lub na numer fax: (81) 746-13-24.

Program konferencji pobierz

Formularz zgłoszeniowy pobierz

powrót

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.